Modrovského treba upáliť na hranici!

Autor: Vahram Chuguryan | 22.2.2012 o 18:02 | (upravené 23.2.2012 o 10:21) Karma článku: 17,99 | Prečítané:  35922x

Polícia dnes potvrdila dohady, že sušená rastlina, ktorú v januári našla u tanečníka Petra Modrovského je marihuana. Mal u seba jednu dávku (0,1 gramu) tejto drogy. Bulvár je pobúrený a prekvapene konštatuje, že Adela Banášová sa od neho nechce dištancovať. Je situácia naozaj až taká dramatická?

Nechcem nič zľahčovať, zákony treba v každom prípade dodržiavať a marihuana je na Slovensku naozaj považovaná za drogu. Nedá mi ale nezareagovať na hrozbu trojročného väzenia pre človeka, ktorý vlastne nikomu neublížil a nikoho žiadnym spôsobom nepoškodil.

Modrovsky-polic.jpg                                 zdroj: www.cas.sk

Nezamýšľal by som sa nad tým, keby sme sa v rovnakom čase spoločne neskladali na miliardové daňové úniky, šafárenie politikov a finančných skupín, keby sme neboli svedkami „procesných chýb" sudcov, ktorí prepúšťajú na slobodu skutočných nebezpečných kriminálnikov a keby sme ticho nerešpektovali vysoké spoločenské postavenie mafiánskych celebrít.

Gorila.jpg zdroj: www.magnificat.sk

Inými slovami, sa denne bezmocne prizeráme ako nás zase niekto, beztrestne okabátil (jemne povedané). Nám zase neostáva nič iné, len si opäť trochu utiahnuť opasky, zmieriť sa s realitou a poplatiť finančné i morálne účty, ktoré nám zanechali nedotknuteľní vyvolení. To je skutočne frustrujúce a keďže s tým nevieme a ešte dlho nebudeme vedieť nič urobiť, treba svoju zlosť nejako vybiť.

Tu prichádza na scénu niekto, koho si môžeme dovoliť upáliť na hranici. Jeho úlohou je zaplatiť za hriechy všetkých proti ktorým sa neodvážime postaviť. Čo už koho do toho, že ide len o jednu dávku trávy, ktorú dnes nájdete pomaly u každého tretieho vysokoškoláka. Bulvár nezaujíma ani názor viacerých odborníkov, podľa ktorých alkohol je pre spoločnosť oveľa škodlivejší ako marihuana. Neznelo by to už tak senzačne.

No a na čo máme také prehnané tresty...? Áno, držbou rastliny síce spomínaní "kriminálnici" nikoho nezabili, nič neukradli ani nezobrali žiadne miliónové provízie, ale štát predsa musí na niekom ukazovať svaly. Inak ho platiace ovečky, ktoré si už začínajú zvykať na jeho bezzubosť, prestanú brať vážne. Keď aparát nemá na to, aby zasiahol tam kde treba, je rád, že nájde aspoň tie ľahšie terče. Ktovie, možno aj to je dôvod, prečo nechceme dekriminalizovať podobné prehrešky.

Tento článok nie je o obhajobe Modrovského, ani o študentoch fajčiacich marihuanu, ale skôr o nás všetkých. Zdá sa mi trochu zvrátené, ak celá krajina vie kto, kde a ako spreneveril miliardy a namiesto toho, aby sme poslali do väzenia aspoň jedného z týchto skutočných škodcov, naháňame radšej tanečníkov a študentov. V iné dni sú zase „upaľovaní" moderátori, herci, či bežní ľudia. Veď skúste zabudnúť zaplatiť 20 eurovú pokutu a uvidíte, čo s vami urobí štátny exekútor. Na druhej strane už desaťročia nevieme nájsť dostatok dôkazov proti režisérom megatunelov a skutočným mafiánom.

Zaujímalo by ma, dokedy sa budeme báť pustiť sa do tých, čo stoja nad zákonom a smejú sa ostatným do tváre...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prečo je dôležitý Ústavný súd?

Dzurinda: Fico ma nevyrušuje, jeho kandidatúra na Ústavný súd áno

Štyri dôvody Mikuláša Dzurindu, prečo mu prekáža Ficova kandidatúra.

KULTÚRA

Zomrela princezná so zlatou hviezdou Marie Kyselková

Dostala niekoľko filmových rolí krátko po sebe a potom ponuky utíchli.

Archívny rozhovor

Kyselková v archívnom rozhovore: Divadlo opustila, aby mohla rodiť deti

Patrí medzi obľúbené postavy Vianoc.


Už ste čítali?